Hák žlabový překroucený pozinkovaný Ø 125 mm (r.š. 280 mm)

Hák žlabový překroucený pozinkovaný Ø 125 mm (r.š. 280 mm)
-22 %
Novinka
Akce
Celková cena60,4 Kč s DPHBěžná cena 77,4 KčUšetříte 17,0 Kč 22 %
Máme skladem 157 ksihned k odběru
pondělí 1. březnaDatum odeslání:pondělí 1. březnaOsobně v prodejně:
Kód5076,1cZáruka24 měsíců
Cena za ks 60,4 Kč s DPH
Koupit
Odběr v násobcích 1 ks

Okapový hák překroucený, Fezn 280 mm

Základem okapového systému jsou žlabové háky, které mají tu výhodu že jsou již překroucené tudíž se nám zásadně montáž urychluje. Háky jsou vyrobeny z kvalitní pozinkované oceli, kdy rozměr pásoviny je 0,5 cm x 3 cm což zaručuje vysokou pevnost. Žlabové háky dodáváme ve čtyřech velikostech a třech barevných provedeních.

překroucený hák


Montáž překroucených žlabových háků

Háky se připevňují z boku na krokev tak aby 2/3 háků a zároveň okapu byli vysunuty směrem z okapnice ven, aby voda volně stékala do žlabu, zároveň je třeba dodržet spád cca 0,5 cm na jeden metr běžný, ten docílíme tak že každý hák pusunujeme směrem k zemi dolů, proto je nutné první hák dát co nejvíše a pokud je délka okapnice delší jak 10 m rozdělit u prostřed a vyspádovat na obě strany což znamená že budeme muset mít dva svody ze žlabu směrem dolů. Háky kotvíme pomocí vrutů (nejčastěji 5 x 50 mm) do předem připravených otvorů od výrobce. Nejčastěji jsou tři o průměru 8 mm.

montáž překroucených háků


Jak se vyznat v rozměrech háků?

Žlabové háky nejčastěji označujeme rozměry typu 200 mm, 250 mm, 280 mm a 333 mm což někdy bývá milně chápáno jako průměr nebo délka, bohužel se jedná o rozměr tzv. rozvinuté šíře což znamená rozměr plechu který je potřeba na daný rozměr okapu neboli žlabu kdybychom ho roztáhli do roviny. Pro lepší přehled jsme připravili obrázek, kde přehledně uvidíte jak rozvinutou šíři, tak skutečnou šíři v mm.

Rozměr háků


TypPřekroucený
Průměr125 mm
Rozvinutá šířka280 mm
BarvaBez barvy
DruhHák žlabu
MateriálPozink
Popis