Jak se zbavit mechu na střeše

Mech na střeše

Trápí Vás mech na střeše a nevíte jakým způsobem se ho zbavit? Máme tu pro Vás několik tipů na jeho trvalé odstranění.

Mech se nejvíce vyskytuje na severní straně střechy, kde díky menšímu slunečnímu svitu a vyšší vlhkosti se vytváří ideální podmínky pro jeho růst. Nejčastěji ho nalezneme na starých pálených taškách nebo eternitových střechách.

 

mech na eternitové střeše

 

Mech je dobré odstranit hned z několika důvodů. Tím nejdůležitějším je, že může dojít až k poškození střechy, díky vlhkosti, kterou zadržuje. Dále může dojít k ucpání okapů a svodů způsobené odpadáváním kusů mechu. A samozřejmě zde hraje významnou roli i estetická stránka.

Existuje několik způsobů, jak se tohoto škůdce zbavit. Mezi ty nejčastější patří speciální postřiky, které mech zaručeně zahubí.

Naopak nejlevnějším způsobem, ale také nejpracnějším je jeho mechanické odstranění pomocí například špachtle. Pro méně namáhavé odstranění lze využít vysokotlaký čistič (tzv. vapka). Manuální způsob čištění není však vhodný pro eternitové střechy a také těžko přístupné.

Nevýhodou mechanického čištění je, že výsledek je pouze dočasný. Kořeny mechu se tímto způsobem neodstraní, na to je již potřeba pouze chemie v podobě postřiku.

 

Způsoby odstranění mechu ze střechy

 

Postřik si můžete vyrobit i sami doma za použití modré skalice, nebo hašeného vápna.

Máme pro Vás však i pohodlnější variantu v podobě speciálního a velmi účinného přípravku Mech-stop. V začátku je důležité zmínit, že aplikace postřiku se doporučuje provádět za „suchého“ počasí, aby byl účinek nejefektivnější a nejrychlejší.

Přípravek se ředí vodou v poměru 1:4. Po naředění stačí aplikovat na suchý nepromrzlý podklad štětcem, smetákem, válečkem, nebo za pomocí tlakového postřikovače.

 

Přípravek proti mechu Mech-stop

  

Pozor: U všech chemických postřiků doporučujeme používat ochranné pomůcky, jako jsou rukavice a brýle. Po aplikaci také není dobré používat zachycenou dešťovou vodu cca 3 měsíce na zalévání zahrady.

Vytvořeno30.03.2020