Vysoce difúzní podstřešní membrána Jutadach Monolitic 150 g, 2AP

Vysoce difúzní podstřešní membrána Jutadach Monolitic 150 g, 2AP
-28 %
Celková cena53,8 Kč s DPHBěžná cena 75,0 KčUšetříte 21,2 Kč 28 %
Skladem u dodavateleza dva dny k odběru
čtvrtek 19. prosincePřepravní společností:středa 18. prosinceOsobně v prodejně: Česká pošta: čtvrtek 19. prosince
Termíny dodání jsou platné, pokud zboží objednáte dnes do 14:00 h
Kód5315,15VýrobceJuta a.s.Záruka24 měsíců
Cena za m² 53,8 Kč s DPH
Odběr v násobcích 75
Koupit

Jutadach Monolitic 150g 2AP (kontaktní)

Střešní folie se zvýšenou odolností vůči chemickým impregnacím. Membrána je složena ze tří vrstev, dvě vnější vrstvy - PP netkaná textílie která zaručuje pevnost a prostřední vrstva - PES hydroizolační s vysokou paropropustností. Folie slouží jako podstřešní paropropustná doplňková hydroizolace, která má za úkol ochránit střešní konstrukci, tepelnou izolaci a podkroví před nepříznivými vlivy jako je déšt, vlhkost způsobená deštěm a sněhem. Vysoká paropropustnost zajištuje odvod vodních par z vnitřních prostor.

Rozměr role 1,5 m x 50 m což je 75 m2 a celková hmotnost je 12 kg.

Co přesně znamená 2AP ?

Zkratka neboli označení 2AP nám říká, že folie je opatřena tzv. aplikační páskou, jednoduše řečeno na jednom okraji je nalepena oboustraná lepící páska která zásadně zjednodušuje a zrychluje montáž střešní folie.

Použití Jutadachu Monolitic 150g 2AP

Rozsah použítí je velice široké zejména však pro všechny šikmé střešní konstrukce ať jsou větrane-nevětrané nebo podbité i nepodbité, používá se jako doplňková hydroizolace i jako větro zábranu. Minimální sklon střechy je 17 stupňů. Dále lze použít i na svislé obvodové pláště bez vlivu UV záření - celoplošný obklad. Materiál Jutadach je doporučován i jako ochrana tepelných izolací při venkovním zateplování obvodových stěn objektů se skládaným obvodovým pláštěm. Membrána je vhodná na chemicky ošetřené bednění nebo latě nepodléhá hnilobě ani plísním jsou z cela zdravotně nezávadné a plně se dají recyklovat.

Montáž folie Jutadach Monolitic 150 g 2AP

Membrány Jutadach se pokládají horizontálně nebo vertikálně vždy potištěnou stranou folie směrem ke střešní krytině. Pokládku začínáme od okapního žlabu směrem k řebeni. Překrytí foliíí by mělo být v závislosti na sklonu střechy cca 10 cm (je potřeba při nákupu počítat že bude spotřeba folie o 10% víc než je rozměr střechy v m2). Díky integrovaným lepícím páskám je ralizace rychlejší a získává okamžitou vodotěsnost. Při realizaci se nesmí folie (pásy) přepnout nebo šikmo napínat tak aby na materiálu vznikly vlnky. Za předpokladu že je pod folií umístěna tepelná izolace neměla by jí nadzvedávat zejména v případě že nebyli vodostěsně podtěsněny kontralatě a nad membránou nevznikl dostatečný vzduchový prostor. Na dolním okraji střechy u okapu je potřeba membránu nalepit na okapnicový plech pomocí oboustraně lepící pásky Jutadach SP 38. Pro kvalitní funkci je potřeba taktéž dodržet správnou cirkulaci vzduchu proto by k dané krytině mělo být zajištěno dostatek odvětrávacích prvků.

 

 

VýrobceJuta a.s.
Popis