Hledat

plastový žlab

zemní vrut

závětrná lišta

plastový svod

vrut terasový

Capacco

Svod bez hrdla plastový Ø 63 mm, délka 2M, Hnědá RAL 8017

Svody jsou součástí uceleného okapového systému BRYZA. Slouží k odtoku dešťové vody do kanalizace, či zahrady. K budově se přichycují pomocí objímek a spojují se prostřednictvím spojek svodu, jelikož nejsou opatřeny hrdlem.
Svod bez hrdla plastový Ø 63 mm, délka 2M, Hnědá RAL 8017
-31 %
Novinka
Akce
Svod bez hrdla plastový Ø 63 mm, délka 2M, Hnědá RAL 8017
Svod bez hrdla plastový Ø 63 mm, délka 2M, Hnědá RAL 8017
Celková cena92,7 Kč s DPHBěžná cena 134 KčUšetříte 42 Kč 31 %
Máme skladem 22 bmihned k odběru
ZítraDatum odeslání:ZítraOsobně v prodejně:
Kód60-160VýrobceBRYZAZáruka10 let
Cena za bm 92,7 Kč s DPH
Koupit
Odběr v násobcích 2 bm

Svod bez hrdla plastový Ø 63 mm

Plastový okapový systém od firmy BRYZA je od roku 2004 na evropském trhu. Díky technické znalosti výrobce a použití moderní technologie se BRYZE podařilo vytvořit vysoce kvalitní okapový systém, který v Evropě nemá konkurenci. Výrobky z PVC se vyznačují nízkou hmotností, dobrou odolností proti povětrnostním vlivům, stálobarevnost povrchu potvrzená laboratorními testy a testy stárnutí.


Bryza je ucelený okapový systém

Kompletní nabídka se skládá ze žlabů o průměru 75, 100, 125 a 150 mm, dále svody o průměru 63, 90 a 110 mm. Montáž okapového systému je velice jednoduchá a zvádne ji každý zručnější uživatel. V nabídce máme celkem osm barevných možností pro splnění všech potřeb našich klientů.

Rozměry žlabu:

rozměr žlabu

Rozměry svodu:

Barevné varianty:


Jaký rozměr budete potřebovat?

Při výběru velikosti okapového systému se prosím ujistěte, že zvládne dostatečně odvádět vodu ze střešní krytiny. Musíte si vypočítat tzv. efektivní střešní povrh, který bude svádět dešťovou vodu do okapů a svodů. Při výpočtu efektivní plochy střechy použijte vzorec (A+B/2) x C

výpočet střešní plochy

A - Horizontální šířka střechy k hřebenu

B - Výška střechy

C - Délka střechy (hřebene)

tabulka pro výběr okapu a svodu


Instalace plastového žlabu

Správná instalace okapového systému PVC zaručuje dlouhodobou ochranu trvanlivost a spolehlivý provoz i v drsných povětrnostních podmínkách.

minimální teplota

Správné umístění žlabů

Správná instalace musí chránit svody před sjížděním sněhu ze střechy. Horní okraj okapu (návalka) by neměla vyčnívat přes prodloužení střechy, která je znázorněná na obrázku.

přesah střechy

Instalace háků

Plastové či kovové háky připevněte na lišty nebo krokve. Vzdálenost mezi háky by měla být 40-50 cm. Okap by měl mít spád směrem ke svodu minimálně 2 mm na 1 m.

instalace háků

Řezání žlabů

Odřízněte žlab do vhodné délky v pravém úhlu jemnou pilkou.

řezání žlabů

Montáž okapů na háky

U plastových a kovových háků by měl proces instalace začít vložením konce háku do návalky a následně položit do háků.

instalace žlabu

Montáž kotlíku a spojky žlabu

Kotlík v plastovém okapovém systému funguje podobně jako spojka žlabu. Do okapu se nedělá díra, ale ukončuje se 5 mm před svodem a začíná 5 mm za svodem. Proto je potřeba dopředu počítat se spojem a žlab zkrátit dle potřeby. To znamená, že v kotlíku je vždy napojení žlabů.

Pokud plánujete svod vést z kotlíku kolmo dolů bez použití kolen, je nutné zakoupit spojku svodu pro napojení na kotlík, jelikož svodové roury nejsou opatřeny hrdlem.

montáž kotlíku

Montáž čela žlabu

Instalace čela žlabu by měla být zahájena vložením přední hrany (návalky) do přední hrany čela. Následně můžete přiklopit čelo k zadní straně žlabu.

montáž čela žlabu

Montáž svodu na kotlík

Vždy je nutné se od žlabu dostat se svodem k fasádě. K tomu budeme potřebovat umístit do žlabu žlabový kotlík a následně sestavujeme postupně koleno, potrubí (dle vzdálenosti) a koleno. Tímto způsobem se dostaneme k fasádě a dále můžeme pokračovat svodem k zemi do geigeru.

s-koleno

Montáž objímky na fasadu

Ke každé objímce je nutné koupit také trn s hmoždinkou, který je nutný k uchycení objímek. Jako první je potřeba si rozvrhnout vzdálenost objímek, která by měla být maximálně vzdálená 2-2,5m. Poté je potřeba vyvrtat do fasády díru na velikost hmoždinky a přidělat k fasádě. Následně se přidělá objímka k trnu a vloží se svodová roura do objímek.

montáž svodu


 

Rozměry plastového svodu

Průměr

D (mm)

H (m)

63 mm 63 2m, 3m, 4m
90 mm 90 2m, 3m, 4m
110 mm 110 3m, 4m

 

rozměry plastového svodu

 

DruhSvod
MateriálPlast
Průměr63 mm
Délka2 m
BarvaHnědá RAL 8017
TypKruhový
VariantaDÉLKA 2 M
VýrobceBRYZA
Popis

Na vašem soukromí nám záleží

Díky cookies bude na webu vše fungovat a my ho budeme moci dále vylepšovat. Na jiných webech se vám může objevit naše reklama. Pokud souhlasíte, klikněte na Povolit vše.

Povolit všePodrobné nastavení