Žlab, okap plastový Ø 125 mm, délka 3M, Černá RAL 9005

Plastové žlaby značky BRYZA se vyznačují zejména snadnou montáží, nízkou cenou a hmotností. Navíc jsou stálobarevné a nevyžadují speciální údržbu, jako je to u lakovaného pozinku.
Žlab, okap plastový Ø 125 mm, délka 3M, Černá RAL 9005
Novinka
Akce
Doporučujeme
Žlab, okap plastový Ø 125 mm, délka 3M, Černá RAL 9005
Žlab, okap plastový Ø 125 mm, délka 3M, Černá RAL 9005
Celková cena97,7 Kč s DPH
Koupit
Odběr v násobcích 3 m
Cena za m 97,7 Kč s DPH
Máme skladem 54,0 mihned k odběru
Kód62-019VýrobceBRYZAZáruka10 let

Žlab, okap plastový Ø 125 mm, délka 3M, Černá RAL 9005

Plastový okapový systém od firmy BRYZA je od roku 2004 na evropském trhu. Díky technické znalosti výrobce a použití moderní technologie se BRYZE podařilo vytvořit vysoce kvalitní okapový systém, který v Evropě nemá konkurenci. Výrobky z PVC se vyznačují nízkou hmotností, dobrou odolností proti povětrnostním vlivům, stálobarevnost povrchu potvrzená laboratorními testy a testy stárnutí.


Bryza je ucelený okapový systém

Kompletní nabídka se skládá ze žlabů o průměru 75, 100, 125 a 150 mm, dále svody o průměru 63, 90 a 110 mm. Montáž okapového systému je velice jednoduchá a zvádne ji každý zručnější uživatel. V nabídce máme celkem osm barevných možností pro splnění všech potřeb našich klientů.

Rozměry žlabu:

rozměr žlabu

Rozměry svodu:

Barevné varianty:


Jaký rozměr budete potřebovat?

Při výběru velikosti okapového systému se prosím ujistěte, že zvládne dostatečně odvádět vodu ze střešní krytiny. Musíte si vypočítat tzv. efektivní střešní povrh, který bude svádět dešťovou vodu do okapů a svodů. Při výpočtu efektivní plochy střechy použijte vzorec (A+B/2) x C

výpočet střešní plochy

A - Horizontální šířka střechy k hřebenu

B - Výška střechy

C - Délka střechy (hřebene)

tabulka pro výběr okapu a svodu

Vše o výběru správné velikosti okapu se také dočtete v našem článku: Jak správně zvolit rozměr okapu a změřit rozvinutou šířku.


Instalace plastového žlabu

Správná instalace okapového systému PVC zaručuje dlouhodobou ochranu trvanlivost a spolehlivý provoz i v drsných povětrnostních podmínkách.

minimální teplota

Správné umístění žlabů

Správná instalace musí chránit svody před sjížděním sněhu ze střechy. Horní okraj okapu (návalka) by neměla vyčnívat přes prodloužení střechy, která je znázorněná na obrázku.

přesah střechy

Instalace háků

Plastové či kovové háky připevněte na lišty nebo krokve. Vzdálenost mezi háky by měla být 40-50 cm. Okap by měl mít spád směrem ke svodu minimálně 2 mm na 1 m.

instalace háků

Řezání žlabů

Odřízněte žlab do vhodné délky v pravém úhlu jemnou pilkou.

řezání žlabů

Montáž okapů na háky

U plastových a kovových háků by měl proces instalace začít vložením konce háku do návalky a následně položit do háků.

instalace žlabu

Montáž kotlíku a spojky žlabu

Kotlík v plastovém okapovém systému funguje podobně jako spojka žlabu. Do okapu se nedělá díra, ale ukončuje se 5 mm před svodem a začíná 5 mm za svodem. Proto je potřeba dopředu počítat se vodem a žlab zkrátit dle potřeby. To znamená, že v kotlíku je vždy napojení žlabů.

montáž kotlíku

Montáž čela žlabu

Instalace čela žlabu by měla být zahájena vložením přední hrany (návalky) do přední hrany čela. Následně můžete přiklopit čelo k zadní straně žlabu.

montáž čela žlabu

Montáž svodu na kotlík

Vždy je nutné se od žlabu dostat se svodem k fasádě. K tomu budeme potřebovat umístit do žlabu žlabový kotlík a následně sestavujeme postupně koleno, potrubí (dle vzdálenosti) a koleno. Tímto způsobem se dostaneme k fasádě a dále můžeme pokračovat svodem k zemi do geigeru.

s-koleno

Montáž objímky na fasadu

Ke každé objímce je nutné koupit také trn s hmoždinkou, který je nutný k uchycení objímek. Jako první je potřeba si rozvrhnout vzdálenost objímek, která by měla být maximálně vzdálená 2-2,5m. Poté je potřeba vyvrtat do fasády díru na velikost hmoždinky a přidělat k fasádě. Následně se přidělá objímka k trnu a vloží se svodová roura do objímek.

montáž svodu


 

Rozměry žlabu

Průměr

A (mm)

B (mm)

L (m)

75 mm 75 57 3m, 4m
100 mm 100 75,6 3m, 4m
125 mm 125 94 3m, 4m
150 mm 150 113,2 3m, 4m

 

rozměry plastového žlabu

 

Průměr125 mm
Délka3 m
BarvaČerná RAL 9005
DruhŽlab, okap
MateriálPlast
VariantaDÉLKA 3 M
VýrobceBRYZA
Popis

Na vašem soukromí nám záleží

Díky cookies bude na webu vše fungovat a my ho budeme moci dále vylepšovat. Na jiných webech se vám může objevit naše reklama. Pokud souhlasíte, klikněte na Povolit vše.

Povolit všePodrobné nastavení