Hřebenáč RŠ 250, 1 bm, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009

Hřebenáč o rozvinuté šíři 250mm je vhodný zejména na menší stavby a přístřešky. Používá se na hřeben střešní krytiny, jako její ukončení.Je vhodný pouze na sedlovou střechu.
Hřebenáč RŠ 250, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009
Hřebenáč RŠ 250, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009
Hřebenáč RŠ 250, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009
Vyberte variantu
Délka 1 bm
Nelze objednat
Délka 2 bm
Nelze objednat
Délka 3 bm
Nelze objednat
Celková cena192 Kč s DPH
Tento produkt nelze zakoupit
Odběr v násobcích 1 ks
Cena za ks 192 Kč s DPH
Nelze objednatvyprodáno
Kód0013072VýrobceSTREFA s.r.o.Záruka24 měsíců

Hřebenáč RŠ 250, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009

Hřebenáč s rozvinutou šíři 250 mm, je vyroben z plechu o celkové šíři 25 cm. Je vhodný převážně na menší stavby jako jsou pergoly, garáže, přístřešky a kůlny. Tento typ se používá pouze na sedlovou jako ukončení krytiny dosahující ke hřebenu. Jako krytinu lze použít nízké krytiny, které se dávají přímo na bednění. Jedná se například o asfaltové šindele, plastové krytiny Capacco a Ekoternit, hliníková střešní krytina, lepenky atd. Hřebenáč se pokládá od kraje střechy a to u nejnižšího bodu hřebene. Jeli hřeben střechy naprosto ve vodováze, je jedno z jaké strany začnete hřebenáč pokládat. Před pokládkou je potřeba nejdříve instalovat podklad pod okapnici, samotnou okapnici na které bude ležet střešní fólie, závětrná lišta, střešní krytina a následně hřebenáč.

Umístění hřebenáče na střechu

Hřebenáč se vyrábí s vnitřním úhlem cca 110°, tento úhel je vhodný na všechny sklony střech, protože se dá jednoduše přizpůsobit na jakýkoliv úhel. Hřebenáč pokládejte od závětrné lišty a to dle vodováhy od nejnižšího bodu hřebene. Hřebenáč by měl být tak široký, aby překryl lepenkové hřebíky a konce střešní krytiny. Takto umístěný hřebenáč můžete připevnit ke střeše.

Upevnění hřebenáče ke střeše

Hřebenáč upevníme pomocí klempířských šroubů, které jsou opatřeny gumovou podložkou. Šroub umísťujeme na vnější strany hřebenáče vždy proti sobě a jelikož budou šrouby viditelné, tak je vybíráme dle barvy plechu.
Klempírské šrouby s EPDM podložkou umísťujeme v rozmezí 50 cm od sebe viz obrázek.

Napojení hřebenáče

Napojení je naprosto jednoduché, stačí pouze položit hřebenáč na již přidělaný hřebenáč a dodržet přesah alespoň 5 cm. Přes hřebenáč se již nepokládá žádná střešní fólie, proto spoj není chráněn proti zatékání vody. S tohoto důvodu je potřeba hřebenáč začít pokládat od nejnižšího bodu střechy, aby se následně pokládal takzvaně po vodě a nedocházelo tak k zatékání vody na bednění. Těsně u spoje pak ještě vše zajistíme klempířskými šrouby s EPDM podložkou.

Podrobný přehled oplechování v nabídce

BarvaOcelově červená (RAL 3009)
Rozvinutá šířka250 mm
MateriálLakovaný pozink
PovrchHladký
VariantaDélka 1 bm
VýrobceSTREFA s.r.o.
Popis

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování.

Podrobné nastaveníPovolit vše