Hřebenáč RŠ 333, 3 bm, Prefalz stucco, Tmavě červená P.10 RAL 3009

Hřebenáč o rozvinuté šíři 333mm je vhodný převážně na větší stavby, jako jsou rodinné domy. Používá se na hřeben střešní krytiny, jako její ukončení.Je vhodný pouze na sedlovou střechu.
Hřebenáč RŠ 333, Prefalz stucco, Tmavě červená P.10 RAL 3009
Hřebenáč RŠ 333, Prefalz stucco, Tmavě červená P.10 RAL 3009
Hřebenáč RŠ 333, Prefalz stucco, Tmavě červená P.10 RAL 3009
Vyberte variantu
Délka 1 bm
Zakázková výroba
Délka 2 bm
Zakázková výroba
Délka 3 bm
Zakázková výroba
Celková cena997 Kč s DPH
Koupit
Odběr v násobcích 1 ks
Cena za ks 997 Kč s DPH
Zakázková výrobaohýbáme a stříháme
Kód0013248VýrobceSTREFA s.r.o.Záruka24 měsíců

Hřebenáč RŠ 333, Prefalz stucco, Tmavě červená P.10

Hřebenáč s rozvinutou šíři 333 mm, je vyroben z plechu o celkové šíři 33,3 cm. Je vhodný převážně na větší stavby jako jsou rodinné domy. Tento typ se používá pouze na sedlovou jako ukončení krytiny dosahující ke hřebenu. Jako krytinu lze použít nízké krytiny, které se dávají přímo na bednění. Jedná se například o asfaltové šindele, plastové krytiny Capacco a Ekoternit, hliníková střešní krytina, lepenky atd. Hřebenáč se pokládá od kraje střechy a to u nejnižšího bodu hřebene. Jeli hřeben střechy naprosto ve vodováze, je jedno z jaké strany začnete hřebenáč pokládat. Před pokládkou je potřeba nejdříve instalovat podklad pod okapnici, samotnou okapnici na které bude ležet střešní fólie, závětrná lišta, střešní krytina a následně hřebenáč.

Umístění hřebenáče na střechu

Hřebenáč se vyrábí s vnitřním úhlem cca 110°, tento úhel je vhodný na všechny sklony střech, protože se dá jednoduše přizpůsobit na jakýkoliv úhel. Hřebenáč pokládejte od závětrné lišty a to dle vodováhy od nejnižšího bodu hřebene. Hřebenáč by měl být tak široký, aby překryl lepenkové hřebíky a konce střešní krytiny. Takto umístěný hřebenáč můžete připevnit ke střeše.

Upevnění hřebenáče ke střeše

Hřebenáč upevníme pomocí klempířských šroubů, které jsou opatřeny gumovou podložkou. Šroub umísťujeme na vnější strany hřebenáče vždy proti sobě a jelikož budou šrouby viditelné, tak je vybíráme dle barvy plechu.
Klempírské šrouby s EPDM podložkou umísťujeme v rozmezí 50 cm od sebe viz obrázek.

Napojení hřebenáče

Napojení je naprosto jednoduché, stačí pouze položit hřebenáč na již přidělaný hřebenáč a dodržet přesah alespoň 5 cm. Přes hřebenáč se již nepokládá žádná střešní fólie, proto spoj není chráněn proti zatékání vody. S tohoto důvodu je potřeba hřebenáč začít pokládat od nejnižšího bodu střechy, aby se následně pokládal takzvaně po vodě a nedocházelo tak k zatékání vody na bednění. Těsně u spoje pak ještě vše zajistíme klempířskými šrouby s EPDM podložkou.

Podrobný přehled oplechování v nabídce

BarvaTmavě červená (RAL 3009)
Rozvinutá šířka333 mm
MateriálPREFA hliník
PovrchStucco
VariantaDélka 3 bm
VýrobceSTREFA s.r.o.
Popis

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování.

Podrobné nastaveníPovolit vše