Okapnice RŠ 250, 1 bm, Lakovaný pozink, Mechově zelená RAL 6005

Okapnice je velmi důležitým prvkem pro ochranu střechy před zatékáním vody a prodlužuje tak životnost celé střechy.
Okapnice RŠ 250, Lakovaný pozink, Mechově zelená RAL 6005
Okapnice RŠ 250, Lakovaný pozink, Mechově zelená RAL 6005
Okapnice RŠ 250, Lakovaný pozink, Mechově zelená RAL 6005
Vyberte variantu
Délka 1 bm
Zakázková výroba
Délka 2 bm
Zakázková výroba
Délka 3 bm
Zakázková výroba
Celková cena174 Kč s DPH
Koupit
Odběr v násobcích 1 ks
Cena za ks 174 Kč s DPH
Zakázková výrobaohýbáme a stříháme
Kód0011607VýrobceSTREFA s.r.o.Záruka24 měsíců

Okapnice RŠ 250, 2 bm, Lakovaný pozink, Mechově zelená RAL 6005

Okapnice s rozvinutou šíří 250 mm, je vyrobena z plechu o celkové šíři 25 cm. Používá se na všechny stavby kde se nachází střešní krytina: asfaltová šindel, lepenka, PVC fólie, Capacco, Eureko, Ekoternit atd.... Okapnice je velmi důležitá, protože slouží jako ochrana před zatékáním vody a prodlužuje tak životnost celé střechy. Okapnice se zahákne za podklad a přitluče jen na vnitřní straně tak, aby následně krytina překryla hřebíky. S tohoto důvodu nelze okapnici přitlouct na vnější straně jako podklad, protože by hřebíky byli vidět a mohlo dojít k zatékání vody do bednění. Po instalaci podkladu a samotné okapnice, se následně celá skladba přikryje střešní fólií IKo ECO, Iko Pro, Iko Pro plus, Bauder TOP TS 40 NSK a nebo Bauder Top UDS 1,5 NSK.

Montáž okapnice na připravený podklad

Před montáží samotné okapnice je potřeba mít připravený podklad a připevněný k bednění. Návod na montáž naleznete u produktu "podklad pod okapnici". Na takto připravený podklad můžeme začít s montáží okapnice. Vnější okraj okapnice zahákneme za ohnutý okraj podkladu viz obrázek.
Pokud máme okapnici po celé délce zaháknutou za podklad, tak ji můžeme přetočit a položit na bednění.
Než začneme okapnici přichytávat, je potřeba ji zarovnat s okrajem podkladu. Na obrázku viz níže je detail zaháknuté okapnice za podklad.

Upevnění okapnice ke střeše

Okapnici upevníme po 20 cm zhruba 1 cm od vnitřního okraje za pomocí kladiva a lepenkových hřebíků. Materiál hřebíků (CU, FeZn a AL) volíme vždy podle použitého materiálu při výrobě oplechování. Okapnice se nemusí předvrtávat, lepenkový hřebík materiálem projde.
Hřebíky dáváme na rozdíl od podkladu pouze v jedné řadě tak, aby následná střešní fólie a střešní krytina hřebíky překryla. Tímto si zajistíme, že nám nebude prosakovat voda na bednění a prodloužíme tak životnost celé střechy. Proto doporučujeme ke každé okapnici používat podklad pod okapnici, který má velmi důležitou funkci v případě silného větru.

Napojení okapnic

U okapnic je napojení naprosto jednoduché, stačí jednoduše položit okapnici na již přidělanou okapnici a dodržet přesah alespoň 5 cm. Na to je potřeba myslet při objednání oplechování, aby jste měli dostatek materiálu navíc. Následně postupujeme při upevnění ke střeše stejným postupem jako u předchozí okapnice.

Podrobný přehled oplechování v nabídce

BarvaMechově zelená (RAL 6005)
Rozvinutá šířka250 mm
MateriálLakovaný pozink
PovrchHladký
VariantaDélka 1 bm
VýrobceSTREFA s.r.o.
Popis

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování.

Podrobné nastaveníPovolit vše