Okapnice RŠ 250, 1 bm, Přírodní pozink

Okapnice je velmi důležitým prvkem pro ochranu střechy před zatékáním vody a prodlužuje tak životnost celé střechy.
Okapnice RŠ 250, Přírodní pozink
Okapnice RŠ 250, Přírodní pozink
Okapnice RŠ 250, Přírodní pozink
Vyberte variantu
Délka 1 bm
Zakázková výroba
Délka 2 bm
Skladem
Délka 3 bm
Zakázková výroba
Celková cena154 Kč s DPH
Koupit
Odběr v násobcích 1 ks
Cena za ks 154 Kč s DPH
Zakázková výrobaohýbáme a stříháme
Kód0011583VýrobceSTREFA s.r.o.Záruka24 měsíců

Okapnice RŠ 250, Přírodní pozink

Okapnice s rozvinutou šíří 250 mm, je vyrobena z plechu o celkové šíři 25 cm. Používá se na všechny stavby kde se nachází střešní krytina: asfaltová šindel, lepenka, PVC fólie, Capacco, Eureko, Ekoternit atd.... Okapnice je velmi důležitá, protože slouží jako ochrana před zatékáním vody a prodlužuje tak životnost celé střechy. Okapnice se zahákne za podklad a přitluče jen na vnitřní straně tak, aby následně krytina překryla hřebíky. S tohoto důvodu nelze okapnici přitlouct na vnější straně jako podklad, protože by hřebíky byli vidět a mohlo dojít k zatékání vody do bednění. Po instalaci podkladu a samotné okapnice, se následně celá skladba přikryje střešní fólií IKo ECO, Iko Pro, Iko Pro plus, Bauder TOP TS 40 NSK a nebo Bauder Top UDS 1,5 NSK.

Montáž okapnice na připravený podklad

Před montáží samotné okapnice je potřeba mít připravený podklad a připevněný k bednění. Návod na montáž naleznete u produktu "podklad pod okapnici". Na takto připravený podklad můžeme začít s montáží okapnice. Vnější okraj okapnice zahákneme za ohnutý okraj podkladu viz obrázek.
Pokud máme okapnici po celé délce zaháknutou za podklad, tak ji můžeme přetočit a položit na bednění.
Než začneme okapnici přichytávat, je potřeba ji zarovnat s okrajem podkladu. Na obrázku viz níže je detail zaháknuté okapnice za podklad.

Upevnění okapnice ke střeše

Okapnici upevníme po 20 cm zhruba 1 cm od vnitřního okraje za pomocí kladiva a lepenkových hřebíků. Materiál hřebíků (CU, FeZn a AL) volíme vždy podle použitého materiálu při výrobě oplechování. Okapnice se nemusí předvrtávat, lepenkový hřebík materiálem projde.
Hřebíky dáváme na rozdíl od podkladu pouze v jedné řadě tak, aby následná střešní fólie a střešní krytina hřebíky překryla. Tímto si zajistíme, že nám nebude prosakovat voda na bednění a prodloužíme tak životnost celé střechy. Proto doporučujeme ke každé okapnici používat podklad pod okapnici, který má velmi důležitou funkci v případě silného větru.

Napojení okapnic

U okapnic je napojení naprosto jednoduché, stačí jednoduše položit okapnici na již přidělanou okapnici a dodržet přesah alespoň 5 cm. Na to je potřeba myslet při objednání oplechování, aby jste měli dostatek materiálu navíc. Následně postupujeme při upevnění ke střeše stejným postupem jako u předchozí okapnice.

Podrobný přehled oplechování v nabídce

BarvaPřírodní
Rozvinutá šířka250 mm
MateriálPřírodní pozink
PovrchHladký
VariantaDélka 1 bm
VýrobceSTREFA s.r.o.
Popis

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování.

Podrobné nastaveníPovolit vše