Podklad pod okapnici RŠ 167, 1 bm, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009

Podklad pod okapnici je důležitou součástí okapnice, protože slouží jako ochrana před větrem a celou okapnici drží na svém místě.
Podklad pod okapnici RŠ 167, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009
Podklad pod okapnici RŠ 167, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009
Podklad pod okapnici RŠ 167, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009
Vyberte variantu
Délka 1 m
Zakázková výroba
Délka 2 m
Zakázková výroba
Délka 3 m
Zakázková výroba
Celková cena116 Kč s DPH
Koupit
Odběr v násobcích 1 ks
Cena za ks 116 Kč s DPH
Zakázková výrobaohýbáme a stříháme
Kód0011471VýrobceSTREFA s.r.o.Záruka24 měsíců

Podklad pod okapnici RŠ 167, Lakovaný pozink, Ocelově červená RAL 3009

Podklad s rozvinutou šíří 167 mm, je vyroben z plechu o celkové šíři 16,7 cm. Používá se na všechny stavby kde je potřeba střechu opatřit okapnicí a to zejména u krytin asfaltová šindel, lepenka, PVC fólie atd.... Podklad je důležitou součástí okapnice, protože slouží jako ochrana před větrem a celou okapnici drží na svém místě. Okapnice se zahákne za podklad a přitluče jen na vnitřní straně tak, aby následně krytina překryla hřebíky. S tohoto důvodu nelze okapnici přitlouct na vnější straně jako podklad, protože by hřebíky byli vidět a mohlo dojít k zatékání vody do bednění. Po instalaci podkladu a samotné okapnice, se následně celá skladba přikryje střešní fólií IKo ECO, Iko Pro, Iko Pro plus, Bauder TOP TS 40 NSK a nebo Bauder Top UDS 1,5 NSK.

Příprava podkladu pod okapnici

Než začnete s montáží samotného podkladu k bednění, je nutné naměřit přesah za pomocí metru. Přesah podkladu pod okapnici by měl být cca 5 cm a to po celé délce okapové hrany.

Upevnění podkladu ke střeše

Podklad upevníme po 20 cm na vnitřním kraji za pomocí lepenkových hřebíkůa kladivem. Materiál hřebíků (CU, FeZn a AL) volíme vždy podle použitého materiálu při výrobě oplechování. Podklad se nemusí předvrtávat, lepenkový hřebík materiálem projde.
Následně podklad upevníme také na vnější straně za pomocí lepenkových hřebíků. Tentokrát ale hřebíky dáváme na střed mezery mezi hřebíky v horní řadě viz obrázek. Myslete na to, že podklad má 5 cm přesah přes bednění, takže je potřeba hřebík dávat cca 7 cm od okraje podkladu.

Napojení podkladu

U podkladu pod okapnici je napojení naprosto jednoduché, stačí jednoduše položit na již přidělaný podklad a dodržet přesah alespoň 5 cm. Na to je potřeba myslet při objednání oplechování, aby jste měli dostatek materiálu navíc. Následně postupujeme při upevnění ke střeše stejným postupem jako u předchozího podkladu.

Podrobný přehled oplechování v nabídce

BarvaOcelově červená (RAL 3009)
Rozvinutá šířka167 mm
MateriálLakovaný pozink
PovrchHladký
VariantaDélka 1 m
VýrobceSTREFA s.r.o.
Popis
Na vašem soukromí nám záleží

Díky cookies bude na webu vše fungovat a my ho budeme moci dále vylepšovat. Na jiných webech se vám může objevit naše reklama. Pokud souhlasíte, klikněte na Povolit vše.

Povolit všePodrobné nastavení