Tytan Professional: stavební chemie pro vaše projekty!

 Tytan professional - spolehlivost a kvalita stavební chemie

Tytan Professional - specialista na stavební chemii

Tytan Professional si získal reputaci jako spolehlivý a profesionální výrobce produktů, určených pro stavební a dokončovací práce. Jejich snahou je nabídnout zákazníkům snadno použitelné, inovativní a bezpečné výrobky. Složení produktů je specifické pro danou zemi, jelikož se při výrobě berou v úvahu její povětrnostní podmínky i konstrukční technologie.


Tmely - není tmel jako tmel

Od značky Tytan nabízíme několik variant tmelů, které využijete zejména pro vyplňování spár, mezer mezi dvěma materiály, tmelení spojů okapů, či na dilatace. Nabízíme především pokrývačské tmely, pro aplikaci na střešních krytinách a také oplechování. Představíme si jednotlivé druhy, jaké jsou jejich výhody a možnosti využití, abyste si hravě zvládli zvolit tu správnou variantu.

Pokrývačské tmely

Pokrývačské tmely, neboli také klempířské, se používají k tmelení a ochraně spojů všech typů střešních krytin. S jejich pomocí lze opravit také veškeré praskliny a štěrbiny na střeše. Vyznačují se skvělou přilnavostí a odolností vůči přírodním vlivům. Využít je můžete také pro tmelení spojů u komínů, vikýřů, střešních oken, ale i okapových spojů - více o možnostech spojovaní žlabů se dočtete v našem článku.

V nabídce naleznete 4 varianty pokrývačských tmelů:

Varianta Použití Hlavní výhody
Tytan pokrývačský tmel, černý Je vhodný pro tmelení, opravy, renovace a ochranu spojů a prasklin na všech typech střešních krytin, zejména asfaltových. Široké využití při střešních aplikacích, skvělá přilnavost k suchým i vlhkým povrchům, odolnost vůči vysokým i nízkým teplotám (od -50ºC až +90ºC), odolnost vůči přírodním vlivům a UV záření
Tytan pokrývačský tmel, stříbrný Vhodný pro opravy, tmelení a renovace spár, spojů prasklin na všech střešních površích. Široký okruh střešních aplikací, vynikající přilnavost k suchým a vlhkých střešním materiálům, vysoká odolnost proti stárnutí a UV záření.

Tytan pokrývačský tmel kaučukový, transparentní

Vhodné pro střešní tašky a spáry a na opravy a renovace střešních spojů, či tmelení okapů. Vhodný pro aplikace pod vodou, malý zápach, neobarvuje materiály, vysoká chemická odolnost.

Tytan pokrývačský tmel, specializovaný, transparentní

 Vhodné pro tmelení kovových krytin, keramických tašek, vlnitých a trapézových plechů. Spojování střešních fólií a asfalt. pásů za studena. Vysoká odolnost vůči stárnutí, aplikace i při nízké teplotě (-10°C) a plochy zcela pod vodou, výborná přilnavost ke všem podkladům, přetíratelný, odolný vůči plísním.

Pokrývačský tmel si tedy budete volit dle materiálu vaší střešní krytiny, kladenou náročností na spoj, či  klimatických podmínkách. Vždy je dobré si prostudovat technické listy produktu, kde jsou uvedené vhodné povrchy pro aplikaci. Naleznete je vždy v popisu produktu.

Podívejte se také na video, kde naleznete možností využití specializovaného pokrývačského tmelu, který je založen na bázi vinylového polymeru a zajišťuje plasticko-elastický spoj. Hodí se tedy pro spoje s vysokou náročností na dilatační schopnosti. 

 

Silikonové tmely

V naší nabídce naleznete také vysoce kvalitní univerzální silikonový tmel, který vytváří houževnatý a trvale elastický spoj. Může být aplikován bez použití primeru pro vnitřní a vnější vyplňování, či lepení neporézních povrchů. Hodí se k tmelení obvodových spár rámů oken a dveří, dilatačních spár a spojů. Využijete ho také ve vašich kutilských činnostech, či domácnosti.

Má vynikající přilnavost k většině stavebních materiálů:

 • sklo
 • skleněné kazety
 • keramika
 • natřené povrchy
 • dřevo
 • většina plastů

Díky jeho širokému využití je dobré ho mít při ruce v každé domácnosti, či dílně.

Lepidla - spoj, který drží

Montážní lepidlo je neocenitelným pomocníkem při spojování různých materiálů. S jeho vynikající přilnavostí a odolností nabízí efektivní řešení pro širokou škálu projektů. Bez ohledu na to, zda pracujete s dřevem, sklem, cihlou, či betonem. Poskytuje spolehlivou a trvanlivou fixaci. Montážní lepidlo Tytan FIX2 CLEAR je proto vhodné pro různé montážní a dokončovací práce ve stavebnictví. Jeho využití naleznete však i v domácnosti.

Mezi hlavní výhody montážního lepidla patří:

 • Bezbarvý spoj
 • Rychlá a odolná počáteční vazba
 • Vytváří pružný spoj
 • Vysoká konečná pevnost
 • Vysoká přídržnost k běžným stavební povrchům, i nesavým
 • Odolnost proti vlhkosti a UV záření

Montážní lepidlo nabízí široké spektrum možností využití. Perfektně poslouží při lepení lišt a prahů, zajistí pevné spojení podlahových desek a umožní i bezproblémové připevnění keramických dlaždic. Svou všestranností a spolehlivým spojením se stává lepidlo nepostradatelným nástrojem pro vaše projekty.

Tytan Professional - spolehlivost a kvalita

Ať už sáhnete po tmelu, silikonu, či lepidlu, neuděláte krok vedle. Produkty značky Tytan přináší špičkovou kvalitu a spolehlivost, kterou oceníte při vaší práci. Na našem webu strefa.cz naleznete také další pomůcky a příslušenství, které se vám budou k práci hodit, např. vytlačovací pistolenáhradní špičkypracovní rukavice, nebo špachtle. Pokud máte nějaké otázky, nebo potřebujete pomoci s výběrem, neváhejte se na nás obrátit.

 

Vytvořeno08.01.2024

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování.

Podrobné nastaveníPovolit vše