Vše, co potřebujete vědět o barvách KJG okapů

 Barvy KJG okapů

Okapový systém je nezbytným funkčním prvkem domu, ale neexistuje důvod, proč při jeho výběru nehledět také na estetickou stránku. Barevná škála může být stejně důležitým aspektem jako materiál či povrchová úprava. Zjistěte, jestli okapy KJG splní vaše nároky ve všech těchto ohledech.


Proč KJG okapy?

Každý materiál, ze kterého se okapový systém vyrábí, má svoje výhody i nevýhody, každopádně v ČR se nejvíce prodávají okapy z pozinku od různých výrobců. My se soustředíme na značky BRYZA a PREFA. Od značky BRYZA máme plastové a pozinkované okapy a od značky PREFA hliníkové.

Zajímá-li vás výrobce KJG, potěší vás tyto přednosti:

 • disponuje množstvím certifikátů STN a ISO, které deklarují kvalitu a odolnost výrobků, ale také environmentální management,
 • nabízí širokou škálu materiálů včetně lakovaného pozinku, který je bezúdržbový a odolnější,
 • zaručují rychlou a jednoduchou montáž, kterou zvládnete svépomocí,
 • kromě kvality vynikají také estetickým vzhledem, jenž skvěle doplní exteriér budov.

A právě na poslední bod se teď zaměříme, protože vzorník barev KJG přináší opravdu rozmanité možnosti.

Jak na výběr z KJG barev

Okapy můžete ponechat v barvě kovu, která působí neutrálně. Dobře poslouží bílo-hliníkové odstíny KJG RAL 9006 a KJG RAL 9007. Další možností je dům osadit barevnými okapovými žlaby, které můžete sladit s barvou střechy, fasády nebo oken – ať už decentně tón v tónu, nebo naopak odvážnými kombinacemi.

K fasádě v bordó barvě skvěle sedí antracitový okapový systém, tedy KJG RAL 7016, a prachově šedý (KJG RAL 7037). Antracitová barva je důstojná a podtrhuje luxusní vzhled stavby.

Antracitový KJG okapový systém

Cihlově červenou střešní krytinu vkusně doplní okapové žlaby ve stejné barvě ocelově červená (KJG RAL 3009),

K hnědým okenním rámům a krémové fasádě pasují hnědé pozinkované okapy (KJG RAL 8004 měděno-hnědá,  KJG RAL 8019 tmavě hnědá).

Pro památkově chráněné objekty je nejvhodnější barva mědi. Metalická měděná (KJG RAL Extra) na rozdíl od skutečné mědi neoxiduje a zůstává stále stejná.

Stavbám v přírodě sluší mechově zelené (KJG RAL 6005) a trávově zelené (KJG RAL 6011) okapové svody, moderním budovám, jejichž majitelé se nebojí výrazných barev, pak tmavě modré (KJG RAL 6005).

Vzorník RAL KJG pozinkovaných lakovaných okapů obnáší ještě další barvy, např. intenzivní černou (RAL 9005) nebo bílou (RAL 9010).

Nezapomeňte na detaily

Okapové systémy se skládají z několika částí a KJG je všechny dodává s RAL označením. Ve stejné barvě tak seženete nejen žlaby a svody, ale také:

 • spojky žlabů,
 • čela žlabů,
 • okapová kolena,
 • okapové háky,
 • kotlíky (geigery),
 • zachytávače vody,
 • objímky svodu.

Komponenty KJG okapového systému

Co vlastně znamená RAL?

Vzorník barev RAL je celosvětově uznávaná stupnice barevných odstínů. Používá se pro interiérové a exteriérové nátěrové hmoty a ve stavebnictví obecně. Označení RAL je zkratkou pro ReichsAusschuss für Lieferbedingungen (Říšský výbor pro dodací podmínky) a zaručí vám získání vždy přesně stejného odstínu.

Barva označená RAL 8017 bude vždy čokoládová hnědá, ať bude od jakéhokoli výrobce na libovolném produktu.

Vzorník barev RAL

Když se okap poškrábe

Pokud se vám při montáži odře jakákoliv část pozinkovaného lakovaného okapového systému, nezoufejte, k dostání jsou opravné barvy. Poškrábané místo stačí přetřít pomocí štětečku, který je uložen pod víčkem.

V naší nabídce najdete nejoblíbenější odstíny KJG opravných barev, tedy antracit RAL 7016, tmavě hnědá RAL 8019, ocelově červená RAL 3009 a prachově šedá RAL 7037.

Vybrat si můžete také z několika odstínů opravných barev ve spreji na pozinkované okapy. Jedná se o rychleschnoucí prostředek na akrylové bázi, který je odolný proti poškrábání, korozi i povětrnostním vlivům včetně UV záření.

 Opravná barva KJG

Zjistěte vše o okapech a mnohem více

V našem magazínu najdete ohledně okapových systémů hodně užitečných rad. Hodit se vám může návod na montáž okapových háků i článek o spojování okapových žlabů. Pokud chcete být neustále v obraze a pravidelně dostávat informace z oblasti okapů, domu a zahrady, nezapomeňte se přihlásit k odběru STREFA magazínu.

 

Přihlásit se k odběru

 

Vytvořeno05.12.2022

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování.

Podrobné nastaveníPovolit vše