Difúzní folie Jutadach 150 g s 2 aplikačními pásky

Difúzní folie Jutadach 150 g s 2 aplikačními pásky
-48 %
Celková cena43,4 Kč s DPHBěžná cena 84,1 KčUšetříte 40,7 Kč 48 %
Máme skladem 75 m²ihned k odběru
IhnedDatum odeslání:IhnedOsobně v prodejně:
Kód5315,14aZáruka24 měsíců
Cena za m² 43,4 Kč s DPH
Koupit
Odběr v násobcích 75

Difůzní membrána Jutadach 150g 2AP (kontaktní)

 

Folie se používá jako podstřešní paropropustná doplňková hydroizolace, která má za úkol ochránit střešní konstrukci, tepelnou izolaci a podkroví před nepříznivými vlivy jako je déšt, vlhkost způsobená deštěm a sněhem. Vysoká paropropustnost zajištuje odvod vodních par z vnitřních prostor.

Co přesně znamená 2AP ?

Zkratka neboli označení 2AP nám říká, že folie je opatřena tzv. aplikační páskou, jednoduše řečeno na jednom okraji je nalepena oboustraná lepící páska která zásadně zjednodušuje a zrychluje montáž střešní folie.

Kdy je dobré aplikační pásku použít?

Vždy používáme pokud sklon střechy je menší než 22 stupňů další případ je pokud má membrána Jutadach splňovat i funkci větrozábrany, máli folie sloužit jako dočasné řešení na které se například po zimě bude pokládat finální krytina tam bychom tuto folii doporučovali vzhledem k těsnosti proti nežadoucímu zatečení do stavby.

Použití Jutadachu 150g 2AP

Rozsah použítí je velice široký zejména však pro všechny šikmé střešní konstrukce ať jsou větrane-nevětrané nebo podbité i nepodbité, používá se jako doplňková hydroizolace i jako větro zábrana. Dále lze použít i na svislé obvodové pláště bez vlivu UV záření - celoplošný obklad.Zejména u svislých konstrukcí oceníte samolepící aplikační pásku. Materiál Jutadach je doporučován i jako ochrana tepelných izolací při venkovním zateplování obvodových stěn objektů se skládaným obvodovým pláštěm. Na membránu nesmí dopadat UV záření a to ani rozptýlené procházejicí různými prosvětlovacími otvory jako jsou vikýře, výlezová okna nebo prosvětlovací tašky.Tím by se její funkce mohla znehodnotit.

Montáž Jutadachu 150g 2AP

Membrány Jutadach  se pokládají horizontálně nebo vertikálně vždy potištěnou stranou folie směrem ke střešní krytině. Pokládku začínáme od okapního žlabu směrem k řebeni. Překrytí foliíí by mělo být v závislosti na sklonu střechy cca 10 cm (je potřeba při nákupu počítat že budete potřebovat 10% folie na víc než je rozměr střechy v m2). Pro zajištění vodotěsnosti je folie opatřena samolepící aplikovanou páskou.Při realizaci se nesmí folie (pásy) přepnout nebo šikmo napínat tak aby na materiálu vznikly vlnky. Folii přitloukáme nekorodujícímy hřebíky splochou hlavou a nebo můžeme použít mechanickou sešívačku (sponkovací kladivo) se sponkami. Na dolním okraji střechy u okapu je potřeba membránu nalepit na okapnicový plech samolepícími páskami JUTADACH SP 38 (v přesahu) nebo Jutadach SP SUPER ale ta se lepí z exteriérové strany. Pro kvalitní funkci je potřeba taktéž dodržet správnou cirkulaci vzduchu proto by k dané krytině mělo být zajištěno dostatek větracích prvků.

Rozměr role 1,5 m x 50 m což znamená 75 m2 a celková hmotnost je 12 kg.

JUTADACH 150 je třívrstvá pojistná hydroizolační membrána. Skládá se z difúzního filmu a dvou vrstev netkané polypropylenové textilie. JUTADACH 150 je vhodný pro použití jako kontaktní nebo nekontaktní podstřešní difúzní membrána v šikmých střešních systémech bez bednění. Skladba membrány zajišťuje dobrou vodotěsnost při dešti. JUTADACH 150 odvádí vodní páry z konstrukce ven, vytváří uzavřený systém pro tepelnou izolaci, která je chráněna před deštěm, sněhem, prachem a vlhkostí. JUTADACH 150 je vhodný pro instalaci v šikmých střešních systémech skládaných pálených, betonových, vláknocementových, keramických a břidlicových krytin. JUTADACH 150 lze použít na vertikální konstrukce stěn jako větrozábranu. Minimální možný sklon střechy je 17° (po konzultaci s technikem spol. JUTA je možný i nižší sklon)75 m2 / 1 role,  barva potisku modrá
PopisPodrobnosti