Rekonstrukce historické vily v Trutnově

Rekonstrukce historické vily v Trutnově

Vlastní realizace střechy v Trutnově

Představujeme Vám rozsáhlou a velmi náročnou rekonstrukci historické vily v Trutnově v anglickém stylu. Pro vilu byla zvolena hliníková falcovaná šindel, která vyniká vysokou kvalitou a hlavně dlouhou životností se zárukou 40 let. Na kompletní střechu byli použiti výrobky z moderního materiálu od stejného výrobce a tím jsme skloubily novodobé materiály z historickou stavbou.

Na střeše bylo použito celkem přes 800 ks sněhových háků pro falcovanou šindel, které zabraňují pádu sněhu, ochraňují žlaby před utrhnutím a v neposlední řadě dodávají střešní krytině zajímavý a hlavně symetrický vzhled.

Celková plocha střechy je cca 600 m2 což představuje 6000 ks falcované šindele, 6000 ks příponek a 12 Kg nerezových hřebíků. Za povšimnutí stojí také v pravém dolním rohu věžička vyrobená z falcovaného hliníkového plechu.

Na věžičku byli použity falcované šablony o rozměru 29x29 v počtu 600 ks doplněné odvětrávací taškou pro falcované šablony.

Na tomto pohledu vidíme zakončení hřebene Jet-lüfterem v kombinaci s malým hřebenáčem, kdy bylo použito celkem 60 m. Pod okapovými hranami je nainstalován ucelený okapový hliníkový systém žlabů o celkové délce 84 m.

Na vile bylo pamatováno i pro pohodlný přístup k dominantním komínům pomocí výlezového okna do nízké krytiny o rozměrech 600x600 mm a stoupacích plošin.

Vytvořeno20.01.2020